Międzynarodowy Dzień Harry'ego Pottera - Ciekawostki
2 maja to ważna data dla wszystkich potteromaniaków. Dlaczego ten został ustanowiony Międzynarodowym Dniem Harry'ego Pottera? Możecie być zaskoczeni wyborem tej daty, ale ma swoje uzasadnienie!
Dlaczego 2 Maja?
Zgodnie z osią czasu w oryginalnych książkach o Harrym Potterze, Bitwa o Hogwart miała miejsce 2 Maja 1998, kiedy to Voldemort został ostatecznie pokonany. Międzynarodowy Dzień Harry'ego Pottera jest zatem rocznicą bitwy i stał się dniem upamiętnienia książek autorstwa J.K. Rowling.
Jeżeli należysz do milionów fanów Harry'ego Pottera to w jego święto koniecznie musisz wrócić do jego książek i filmów. Może nadszedł czas, żeby przedstawić ten cudowny świat własnym dzieciom? Aby jeszcze bardziej przybliżyć niesamowity świat magii i czarów po prostu przebierz się w klimatyczne stroje. To czas na zabawę w pojedynku na różdżkę!
Jakie zabawy przygotować na ten dzień?
Zabawy przybliżające magię!
Zorganizuj swój własny maraton filmowy przygotowując ulubione przekąski. Celebruj ten dzień ze znajomymi.
Przeczytaj swoją ulubioną część serii ponownie i przypomnij sobie ulubione wydarzenia z tej książki.
Jeśli nigdy nie rozwiązywałeś testu przynależności do domu w Hogwarcie to koniecznie zajrzyj na oficjalną stronę J.K. Rowling i sprawdź do kogo należysz.
W wielu miastach są magiczne kawiarnie, gdzie wraz ze swoimi przyjaciółmi możecie zamówić kremowe piwo czy sok dyniowy. Takie miejsce podaruje Wam trochę magii.
Ciekawostki!
Książki o Harrym przetłumaczono na blisko 80 różnych języków. To czytelniczy raj, jednak praca tłumaczy była tutaj nieoceniona. Nie tak łatwo znaleźć określenia na wszystkie przedmioty, które stworzyła autorka. Co ciekawe, pierwszy tom został przetłumaczony nawet na język starogrecki.
Harry Potter przyszedł na świat 31 lipca 1980 roku w Dolinie Godryka. Ta data nie jest przypadkowa – 31 lipca swoje urodziny obchodzi również autorka.
Nicolas Flamel, czarodziej i twórca kamienia filozoficznego to człowiek, który naprawdę istniał. Urodził się około 1330 roku i był jednym z najsłynniejszych alchemików. Legendy głoszą, że wynalazł eliksir, który zmieniał metal w złoto i zapewniał nieśmiertelność.
Richard Harris, czyli aktor, który odgrywał rolę Dumbledore’a w pierwszej i drugiej części Harry’ego Pottera zmarł 21 dni przed premierą Komnaty Tajemnic. W związku z tym w trzeciej części filmu z tej serii zastąpił go Michael Gambon.
Fred i George urodzili się pierwszego kwietnia. Jest to dość adekwatnym wytłumaczeniem ich odwiecznych psot.
Od pokoleń w rodzinie Syriusza Blacka wszyscy byli przydzielani do domu Slytherinu. On natomiast trafił do Gryffindoru.
Severus Snape był jedynym śmierciożercą, który mógł wyczarować patronusa.
W jednym z wywiadów J.K. Rowling wspomniała, że początkowo planowała połączyć Hermionę z Harrym. Dopiero później uznała, że bohaterka zostanie dziewczyną Rona.
Autorka serii książek Harry’ego Pottera, tworząc postać Hagrida inspirowała się osobą motocyklisty, którego spotkała przebywając w jednym z pubów. Rowling opisuje go jako ,,piekielnego anioła z West Country”, który był ogromny i przerażający, ale z miłością opowiadał o ogrodnictwie.