Karnawał inspirowany superbohaterami

person Opublikowano: Hopki.pl list w: Stroje dla dzieci  : 2024-01-31 favorite Wyświetlenia: 87

Okres karnawału to idealny czas na organizacje balu. Ewidentnie jest to więc czas na beztroskie rozrywki. Nie tylko dla dorosłych, lecz także dla naszych dzieci. Większość przedszkoli organizuje w tym czasie bale dla maluchów, jednak zabawy karnawałowe dla dzieci możesz zorganizować również samodzielnie w domu. Podpowiemy Ci, jak zorganizować bal karnawałowy inspirowany superbohaterami!

Oto jak zorganizować taki bal?

karnawal zabawa.jpeg

Przygotuj smaczny poczęstunek. Karnawałowe coś na ząb, babeczki Spidermana czy pizza Kapitana Ameryki! Namaluj pajęczynę pisakiem do dekoracji. Składniki na pizzy ułóż w charakterystyczny wzór tarczy- czerwony kolor to plasterki salami, srebrny to ser!

Jakie zabawy karnawałowe dla dzieci?

Kim jestem?

Wszystkie dzieci stoją w kręgu. Prosimy je, żeby przyjrzały się pozostałym gościom zabawy i spróbowały zapamiętać, za kogo są przebrane i jakie są charakterystyczne elementy ich stroju. Następnie w rytm muzyki poruszają się jedno za drugim. Pierwsze dziecko wchodzi do środka kręgu, gdzie zawiązujemy mu oczy chustą. Jego zadaniem jest dotknięcie któregoś z pozostałych dzieci i odgadnięcie, kim ono jest. W momencie dotknięcia wyłączamy muzykę, a uczestnicy zabawy zatrzymują się. Gdy odgadnięte zostanie imię zatrzymanej osoby, wchodzi ona do kręgu i staje się nowym poszukującym.

Taniec na gazecie w parach

Tutaj potrzebna jest muzyka. Każda para ma rozłożoną gazetę i na niej tańczy. Gdy zatrzymujemy piosenkę, wszyscy muszą zmniejszyć swoją papierową powierzchnię do tańczenia o połowę. Ponownie włączamy muzykę, dzieci dalej tańczą. Zatrzymujemy muzykę i znowu o połowę zmniejszamy powierzchnię gazety. Odpada para, która podczas tańca postawi nogę poza gazetą. Wygrywa oczywiście ta najwytrwalsza. Zabawy taneczne dla dzieci zawsze się sprawdzają!

Zgaduj – zgadula, w której ręce kula?

Maluchy siadają w kole, trzymając ręce za plecami. Podają sobie z ręki do ręki papierową kulę lub małą piłeczkę. W środku koła jest dziecko, które próbuje odgadnąć, kto w danej chwili ją trzyma. Zabawa przysparza dużo śmiechu i radości, bo kula czasem wypada, a maluchy zdradzają się miną czy ruchem.

Balony!

Dzieci dobierają się parami. Jeden z maluchów w każdej parze ma przywiązany do nogi balon. Zadaniem wszystkich uczestników jest zbijanie balonów sąsiadom, jednocześnie chroniąc swój własny. Wygrywa para, która do końca trwania piosenki zachowa cały balon. 

Zachęć uczestników przyjęcia, by ubrali się w kostium zainspirowany ich ulubionym bohaterem. W naszym asortymencie znajdziesz wymarzonego bohatera: Spiderman, Kapitan Ameryka, Hulk a może Iron Man? Z akcesoriami, a może sam strój?

A na koniec nie zapomnij o oprawie i dekoracjach. W przypadku przyjęcia dla dzieci liczy się kreatywność i zamiłowanie do bajek i komiksów. Balony to niezawodne i najpopularniejsze dekoracje wśród dzieci!  

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
ico1.png

Szybka realizacja zamówień na stroje
kostiumy, przebrania, plecaki dla dzieci

Zamówienia złożone i opłacone do godz. 15:00 w dni robocze
wysyłamy tego samego dnia z magazynu w Polsce.

ico2.png

Darmowa wysyłka strojów dla dzieci
już od 80zł

Dokonaj płatności z góry oraz wybierz odbiór w punkcie ORLEN PACZKA!
*nie dotyczy klocków 

ico3.png

Szeroka oferta dla dzieci

Stroje, przebrania dla chłopców i dziewczynek to tylko część naszej oferty. W naszej ofercie również wiele innych produktów.

ico4.png

Bezproblemowe
zwroty!

Sprawdź jakość naszych produktów. Zawsze możesz bezproblemowo dokonać zwrotu.