Dzień Świętego Patryka

person Opublikowano: Hopki.pl list w: Stroje dla dzieci  : 2024-03-04 favorite Wyświetlenia: 176

Dzień Świętego Patryka, znany także jako St. Patrick's Day, obchodzony jest 17 marca na całym świecie, zwłaszcza w Irlandii. To czas doskonałej, beztroskiej zabawy. Świętują jednak nie tylko Irlandczycy, a zabawy z tej okazji są organizowane na całym świecie, coraz częściej także w Polsce. Jeżeli zastanawiacie się, czy uczcić ten dzień i zorganizować imprezę na cześć św. Patryka, postaramy się Was do tego przekonać.

Kim był Święty Patryk?

Św. Patryk jest najbardziej znanym patronem Irlandii. Legenda głosi, że sprowadził chrześcijaństwo na wyspę, spopularyzował koniczynę i uwolnił Irlandię od węży. 17 marca uznawane jest za datę śmierci świętego i obchodzone jest w Irlandii od około 1500 lat.

Popularność koniczyny

Mówi się, że św. Patryk przy pomocy koniczyny, wyjaśnił jedność Trójcy Przenajświętszej (Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty), Celtowie wierzyli, że każdy listek koniczyny ma znaczenie, więc użycie rośliny do nauki o religii był trafionym pomysłem. Św. Patryk założył kilka kościołów, szkół i klasztorów, a koniczyna stała się powszechnie znanym symbolem.

Dzień św. Patryka – Podróż do Irlandii

Święto obchodzone jest bardzo hucznie przez Irlandczyków na wiele sposobów. Najbardziej charakterystyczną tradycją jest noszenie ubrań w kolorze zielonym, który jest kolorem narodowym Irlandii. W tym dniu ludzie paradują ulicami, śpiewają i tańczą, a także spożywają tradycyjne potrawy i napoje.

Zielone ubrania – dlaczego zielony jest ważny w tym dniu?

Zielony to narodowy kolor Irlandii, nawiązuje on do krajobrazu wyspy, jej licznych łąk i wzgórz. Zielony symbolizuje także koniczynę, która stała się ważnym symbolem świętego Patryka. 

Jak może wyglądać Dzień św. Patryka w przedszkolu

Wiele przedszkoli organizuje 17 marca zielony dzień (w tym roku jest to niedziela, więc trzeba przesunąć imprezę ;) ). Tego dnia dzieci poznają irlandzkie tradycje i legendy, muzykę i obyczaje. Urządzane są zabawy przybliżające kulturę Irlandii. Oczywiście wszystkim działaniom towarzyszą zielone ubrania. To najbardziej wymowny symbol tego dnia, a dzieciaki bardzo lubią się przebierać. Strój na Dzień Świętego Patryka wymyślisz bardzo szybko. Wystarczy wybrać zielone ubrania dla dzieci. Jeśli okaże się, że w Waszej szafie brakuje tego koloru, jest jeszcze czas, by przygotować się do tego dnia. Podpowiadamy, u nas  szybko znajdziesz zielony strój. 

Zielone ciuchy dla chłopców

Twoje dziecko będzie zadowolone ze stroju Hulka czy kostiumu Ninja. Peleryny z psiego patrolu też będą idealnym rozwiązaniem. 

Zielone ubranie dla dziewczynki

Rodzice dziewczynek zaopatrzą się w sukienki Anny czy Elsy z Krainy Lodu. Akcesoria w kolorze zielonym też się znajdą!

To jak uczcimy razem ten dzień?

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
ico1.png

Szybka realizacja zamówień na stroje
kostiumy, przebrania, plecaki dla dzieci

Zamówienia złożone i opłacone do godz. 15:00 w dni robocze
wysyłamy tego samego dnia z magazynu w Polsce.

ico2.png

Darmowa wysyłka strojów dla dzieci
już od 80zł

Dokonaj płatności z góry oraz wybierz odbiór w punkcie ORLEN PACZKA!
*nie dotyczy klocków 

ico3.png

Szeroka oferta dla dzieci

Stroje, przebrania dla chłopców i dziewczynek to tylko część naszej oferty. W naszej ofercie również wiele innych produktów.

ico4.png

Bezproblemowe
zwroty!

Sprawdź jakość naszych produktów. Zawsze możesz bezproblemowo dokonać zwrotu.